Shadow

Wiosenna wystawa w „Medyku” połączona z Dniem Otwartym

W poniedziałkowe popołudnie, 21 marca w murach Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, czyli dawnym „Medyku,” odbył się wernisaż wystawy zdjęć pt. „Wiosna-ach to ty!” autorstwa Pawła Kostusiaka i Przemysława Degórskiego oraz Dzień Otwarty, podczas którego zainteresowane osoby kształceniem się w tej placówce mogły zapoznać się z jej ofertą edukacyjną.
Na wydarzeniu w pierwszy dzień wiosny, w holu budynku internatu wszystkich gości powitała dyrektor Elżbieta Kabzińska, która poinformowała o aktualnej ofercie edukacyjnej szkoły. – W trakcie drzwi otwartych prezentujemy pracownie zawodowe kilku kierunków kształcenia, takie jak technik usług kosmetycznych, technikmasażysta, fotograf, florysta, terapeuta zajęciowy i opiekun medyczny. Przygotowałyśmy zajęcia warsztatowe, żeby pokazać czym poszczególne kierunki kształcenia się zajmują. Dla każdej osoby, która do nas dziś dotarła przygotowałyśmy także małą niespodziankę – powiedziała dyrektor E. Kabzińska. Osoby, które wzięły udział w Dniu Otwartym mogły m.in. wziąć udział w warsztatach florystycznych i terapii zajęciowej. Na temat wystawy, którą można oglądać do 20 maja wypowiedziała się kierownik internatu Renata Szwacińska-Rurek, która podziękowała jej autorom za przygotowanie wystawy i zaprezentowanie na niej pięknych zdjęć wiosennej przyrody. – Pierwszy dzień wiosny powinno się zaakcentować w szkole. Częściej akcentuje się go wyjściem ze szkoły, a my jakby na przekór wszystkiemu zrobiliśmy przyjście do szkoły, czyli Dzień Otwarty, w którym promujemy zmieniające się profile kształcenia. Autorami wystawy, która jest jednym z elementów Dnia otwartego są Paweł Kostusiak i Przemysław Degórski, znani gnieźnieńscy fotograficy. Jest to wystawa o wiośnie, o przyrodzie, która się budzi do życia, ale też o wiośnie, która się budzi w naszych sercach. Po trwającym dwa lata lockdownie, po tej zimie, która trwała dwa lata, która nas izolowała i ograniczała pojawia się tak jak wiosna nadzieja, że to się kończy – powiedziała z ulgą kierownik R. Szwacińska-Rurek.
Ponadto dodała, że najnowszym aspektem tej wystawy jest to, że autorzy zdjęć wszystkie swoje prace przekazali na sprzedaż, a zdjęcie można kupić za 30 zł. Przez te dwa miesiące jak wystawa będzie otwarta można przyjść, wybrać zdjęcie, które będzie na daną osobę czekało, a całkowity dochód ze sprzedaży tych zdjęć będzie przeznaczony na rzecz przyjaciół z Ukrainy dotkniętych wojną. Dyrekcja szkoły zaprasza do oglądania wystawy i wsparcia szczytnego celu, jakim jest pomoc Ukraińcom oraz do zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki. Można to także zrobić przy pomocy strony internetowej www.wsckziu.gniezno.pl (bk)
**
**