Shadow

Wiosenne porządki w Pawłowie

W sobotę, 16 marca odbyła się akcja sprzątania Pawłowa. Do wspólnych „wiosennych porządków” w miejscowości położonej na terenie gminy Czerniejewo, zaprosili sołtys i rada sołecka Pawłowo. Sama akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem; na zaproszenie odpowiedziało wielu mieszkańców, tych starszych i tych młodszych.
Pomimo nienajlepszych warunków pogodowych frekwencja dopisała na tyle, że wspólnymi siłami udało się posprzątać centrum Pawłowa, a także przydrożne rowy i pobocza wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych przebiegających przez wieś. Wszyscy byli zaskoczeni ilością zebranych odpadów, których masę oszacowano na ok. 1 300 kg. – Jest to dość przerażający wynik, wskazujący na niski poziom świadomości ekologicznej.
Za ten stan głównie odpowiedzialne są osoby podróżujące samochodami czy rowerami, które zamiast wyrzucić śmieci do najbliższego kosza, wyrzucają je na pobliskie pola, do lasu, czy na chodnik – mówi Żaneta Modrzejewska, sołtys sołectwa Pawłowo. – Myślę, że nasza akcja stanie się bardzo dobrą lekcją nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych i zaszczepi w nas chęć dbałości o otoczenie, które jest naszym wspólnym dobrem – dodaje. Po skończonej pracy na wszystkich uczestników czekał poczęstunek.Sołtys sołectwa Pawłowo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję sprzątania miejscowości, w szczególności dzieciom. Specjalne podziękowania za życzliwość i okazaną pomoc kierowane są do Tadeusza Szymanka – burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo, FH Matteo Jurewicz sp. j., członków Rady Sołeckiej i ich rodzin. – Liczę na to, że pozostali mieszkańcy Pawłowa przekonają się do tej inicjatywy, docenią nasz wysiłek i podczas kolejnego sprzątania Pawłowa przyłączy się do nas zdecydowanie więcej osób – podsumowuje Ż. Modrzejewska. (o/ks)
Fot. materiał nadesłany