Shadow

Witaj szkoło! „Siódemka” po termomodernizacji

550 uczniów rozpoczęło naukę w wyremontowanej Szkole Podstawowej nr 7 w Gnieźnie. To właśnie tam 4 września odbyło się uroczyste, miejskie rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem prezydenta Gniezna Tomasza Budasza, władz samorządowych, wojewódzkich i zaproszonych gości.
Inwestycja w „siódemce” trwała ostatnie 8 miesięcy i była dofinansowana kwotą ponad 5 mln zł z Unii Europejskiej. W jej ramach zrealizowano kompleksową termomodernizację budynku, której zakres objął przede wszystkim izolację ścian i dachów, wymianę pokrycia dachowego i okien oraz drzwi. Zmienione zostały również instalacje centralnego ogrzewania i elektryczna. Elewacja szkoły została otynkowana i pomalowana, naprawiono schody zewnętrzne, a sala sportowa doczekała się nowej podłogi. W ramach projektu wykonano również budki lęgowe (10 sztuk). Miasto Gniezno, poza unijnym projektem, zamontowało na budynku szkoły panele fotowoltaiczne, by uniezależnić energetycznie całą placówkę. – To kolejna placówka w Gnieźnie, która doczekała się kompleksowego remontu z udziałem środków zewnętrznych. Oprócz „siódemki” w tym roku dokonaliśmy też termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 12 i kończymy rozbudowę „trójki”. W aktualnie remontowanych placówkach montujemy panele fotowoltaiczne, by funkcjonować bardziej ekologicznie i oszczędnie//– mówi prezydent Tomasz Budasz.
Inwestycja realizowana była przy udziale dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego programu Operacyjnego na lata 2014-2020, działania 11.3 Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze poprawy efektywności energetycznej w sektorze publicznym (REACT-EU). W sumie w tym roku na remonty w szkołach prowadzonych przez Miasto Gniezno samorząd wydał ponad 32 mln zł. Inwestycje były dofinansowane środkami zewnętrznymi, największe to (obok termomodernizacji SP 7), termomodernizacja SP nr 12 i rozbudowa SP nr 3. We wszystkich gnieźnieńskich placówkach 4 września rozpoczęło naukę 4566 uczniów, w tym 618 w klasach pierwszych. (inf. prasowa)