Shadow

Wojewoda wielkopolski z wizytą w Wągrowcu

Kolejne inwestycje w Wągrowcu są realizowane dzięki rządowemu wsparciu. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wziął udział w minionym tygodniu w otwarciu wyremontowanych ulic Jeżyka, Słowackiego, Kasprowicza i Mickiewicza. To największa tegoroczna miejska inwestycja drogowa i jedna z najważniejszych w Wągrowcu. Jej całkowita wartość wynosi 5,8 mln zł, z czego 4,3 mln zł to środki pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Nowa infrastruktura drogowa na szczeblu lokalnym to nie tylko spełnione obietnice rządu Prawa i Sprawiedliwości. To bezpieczeństwo mieszkańców Wielkopolski, szybszy czas dojazdu, a także nowe miejsca pracy i możliwości dla biznesu – podkreśla wojewoda Michał Zieliński. W ramach przebudowy tych 4 ulic wykonana została m.in. przebudowa i rozbudowa ulic na odcinku 1035 m, budowa nowych nawierzchni, budowa nowych chodników, budowa drogi rowerowej o długości 574 m, a także budowa i rozbudowa oświetlenia na 14 przejściach dla pieszych. Podczas wizyty w Wągrowcu wojewoda odwiedził również plac budowy przedszkola na Osiedlu Wschód, które powstanie dzięki dofinansowaniu w wysokości 4,9 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych. Łączny koszt inwestycji ma wynosić ponad 11 mln zł.
W ramach ostatniego punktu wizyty wojewoda wspólnie z burmistrzem Wągrowca Jarosławem Berendtem przekazał laptopy zakupione w ramach konkursu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” wauli Państwowej Szkoły Muzycznej w Wągrowcu. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 1,3 mln zł, co stanowi najwyższą kwotę dofinansowania w powiecie wągrowieckim. Dzięki tym środkom udało się zakupić 404 laptopy wraz z oprogramowaniem. – Zapewnienie młodym ludziom równych szans na rozwój, w tym także rozwój cyfrowy, to dziś niezwykle kluczowa sprawa dla rządu, ponieważ to właśnie od tych młodych ludzi będzie zależeć postęp naszego kraju i jego przyszłość– podsumował wojewoda. (inf. prasowa)