Shadow

Wybieg dla psów w Trzemesznie?

Z petycją w sprawie utworzenia w Trzemesznie wybiegu dla psów i utworzenia tam także miejsca dla szkolenia czworonogów zwróciła się do trzemeszeńskiego samorządu grupa właścicieli psów. Jej delegaci zjawili się na wspólnym posiedzeniu komisji 19 lutego.
Właściciel psów wskazywali na brak miejsca w Trzemesznie terenu, gdzie psy by mogły się wybiegać, część właścicieli także by chciała na takim terenie szkolić swoje pieski. Autorzy petycji sugerują, aby takie miejsce powstało przy stadionie miejskim lub boisku przy Parku Baba. – Nie upieramy się do konkretnego miejsca, chcemy, aby gmina nam wskazała taki teren, który my we własnym zakresie zagospodarujemy – deklarowała jedna z autorek petycji. Pod dokumentem podpisało się ponad 50 osób. Inicjatywę właścicieli psów wparła radna Renata Buzała wskazując, że rzeczywiście na osiedlu spółdzielni mieszkaniowej nie ma gdzie wyprowadzać psów. Radny *Maciej Dalewski nie negował samej potrzeby utworzenia takiego miejsca, jednak * zwrócił uwagę, iż taka inicjatywa powinna być skonsultowana z zarządem osiedla. – Nie wszystkim mieszkańcom może się to podobać – zaznaczył radny, który zaproponował, aby taki teren wyznaczyć przy ulicy Foluskiej w okolicy jeziora.
Za wyznaczeniem placu na wybieg dla psów z dala od mieszkalnych osiedli wskazywał również Benedykt Nitka, przewodniczący Rady Miejskiej. Przewodniczący obawiał się także, że oprócz psów, które przyjdą tam ze swoimi właścicielami, mogą pojawiać siętam również psy bezpańskie. Dariusz Jankowski, wiceburmistrz Trzemeszna podkreślał, że jest to nowa inicjatywa i wymaga przeanalizowania. Zgodził się również, że konieczna jest analiza ewentualnej lokalizacji takiego terenu. Poprosił, aby przedstawiciele grupy inicjatorów tego pomysłu spotkali się z merytorycznymi urzędnikami, aby wspólnie wypracować propozycję rozwiązania tej sprawy. Wówczas temat po raz kolejny wróci pod obrady. (kar)