Shadow

Wygrana MKS URBIS

{CAPTION}
W hali GOSiR, 20 listopada drużyna MKS URBIS Gniezno w ramach IV kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej kobiet, podejmowała zespół KS AP Poznań. Obie drużyny nie doznały jeszcze porażki i sąsiadowały ze sobą w tabeli, obie też pretendują do wygrania tegorocznych rozgrywek.
Spotkanie MKS URBIS Gniezno obejrzał na trybunach komplet publiczności. Organizatorów meczuoraz same zawodniczki może tylko cieszyć tak duże zainteresowanie żeńską piłką ręczną w Gnieźnie. Gnieźnianki znakomicie zaczęły ten mecz zdobywając już w pierwszej akcji bramkę. Celnym rzutem popisała się Agnieszka Siwka. Przyjezdne szybko odpowiedziały celnym trafieniem, w kolejnej akcji wyszły na prowadzenie 2:1. Jak się później okazało było to jedyne prowadzenie drużyny z Grodu Przemysława w tym spotkaniu. Gospodynie po dwóch celnych trafieniach Marty Giszczyńskiejponownie objęły prowadzenie. W 20 minucie meczu dziewczęta z Pierwszej Stolicy Polski prowadziły już różnicą 3 bramek – 10:7. Do końca pierwszej częścignieźnianki kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie MKS URBIS prowadził do przerwy 16:12. W drugiej połowie zawodniczki z Grodu Lecha zdecydowanie lepiej sobie radziły zarówno w obronie jak i w ataku od swoich przeciwniczek. Do 44 minuty utrzymywała się cały czas przewaga 4 bramek. W kolejnych minutach coraz bardziej uwidoczniała się przewaga gnieźnianek. Gospodynie nawet grając w cztery (dwie ukarane dwuminutowymi karami) potrafiły zdobyć bramkę. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka w meczu na szczycie pokonały poznanianki i są jedynym zespołem bez porażki w tegorocznych rozgrywkach. Przy wypełnionej po brzegi hali i gromkim dopingu, MKS URBIS Gniezno wygrał z KS AP Poznań 36:26. Gnieźnieński zespół po tej wygranej samodzielnie prowadzi w tabeli II ligi kobiet i jest jedyną drużyną bez porażki. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tych ważnych dwóch punktów. Dziewczęta naprawdę dziś zapracowały i zasłużyły na zwycięstwo. Wygrana dziesięcioma bramkami z wiceliderem i to przy tak wspaniałej publiczności smakuje znakomicie. Cieszymy się, że jest ogromne zainteresowanie naszymi meczami w tegorocznych rozgrywkach II ligi. Dziękujemy za doping i z radością zapraszamy na kolejne mecze – powiedzieli gnieźnieńscy trenerzy po meczu. W niedzielę, 27 listopada MKS URBIS gościć będzie drużynę ze stolicy Dolnego ŚląskaKS AZS AWF Handball 28 Wrocław. Mecz rozpocznie się nietypowo, bo o godzinie 18.15.
MKS URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka i Weronika Wilkosz – bramkarki; zawodniczki pola – Ewa Nowicka (5), Marta Wojtkowiak (7), Agnieszka Siwka (5), Joanna Różańska (5), Marta Giszczyńska (9), Karolina Chojnacka (4), Kamila Stankiewicz, Martyna Gigoszewska – Jackowiak (1), Maja Bielińska, Martyna Rachela, Martyna Dolacińska, Monika Walkowska, Katarzyna Ochocka, Oliwia Pudelewicz.
EWA JAKUBOWSKA