Shadow

Wygrana na koniec sezonu


W niedzielne późne popołudnie seniorzy zespołu Sklep Polski MKK Gniezno rozegrali ostatnie w sezonie 2016/2017 spotkanie przed własną publicznością. Przeciwnikiem gnieźnian był zespół TKM Włocławek. Goście zajmują ostatnie miejsce w tabeli i będą walczyć w „play outach” o pozostanie w 2 lidze w przyszłym sezonie.
Nasi zawodnicy chcieli się w godny sposób pożegnać ze swoją publicznością, wygrywając w dobrym stylu ostatni mecz w sezonie. Mecz zaczął się od nieskuteczności jednej i drugiej strony. Po ponad 4 minutach gry było 2:0 dla MKK. Później było już trochę lepiej, ale wynik po 1 kwarcie to tylko 15:4. W drugiej kwarcie ze skutecznością było już zdecydowanie lepiej; 44:25 do przerwy dawało przewagę bezpieczeństwa na drugą część spotkania. Po zmianie stron mecz był bardzo wyrównany. Walka punkt za punkt spowodowała, że przed ostatnią kwartą w tym sezonie koszykarze z Pierwszej Stolicy wygrywali 62:44. Ostatnia część upłynęła pod znakiem dobrej, agresywnej gry gnieźnian, która spowodowała, że zdobyli sporo „łatwych” punktów z szybkiego ataku, kontrolując przebieg końcówki meczu. Wynik 90:62 z pewnością ucieszył kibiców, którzy na kolejne zmagania ligowe będą musieli czekać aż do września. Pomimo coraz lepszej gry w końcówce sezonu naszym graczom nie udało się awansować do fazy PO. Brakowało naprawdę mało. Gdyby udało się wygrać 2-3 mecze więcej, zespół z Gniezna mógł zająć nawet 4-5 miejsce. Pokazuje to tylko, jak wyrównana liga była w tym sezonie. Z tego oczywiście należy wyciągnąć odpowiednie wnioski i tym też na pewno zajmą się trenerzy i zawodnicy.
Ogromne podziękowania należą się kibicom, którzy jak zawsze wypełnili halę II LO po brzegi. Miejmy nadzieję, że w przyszły sezon, będzie jeszcze lepszy. W dalszej grze ligowej są zespoły młodzików oraz młoda drużyna Sklep Polski MKK Gniezno Junior, która bierze udział w rozgrywce 3 ligi oraz w rozgrywkach juniorskich. Juniorzy MKK zajęli czołowe miejsce w Wielkopolsce i jadą reprezentować Gniezno dalej w rozgrywkach makroregionu. (na)