Wyjazdowa porażka juniorów starszych Mieszka

Drugą porażkę w trzecim meczu nowego sezonu 2018/2019 w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej A 1 juniora, grupa pierwsza, doznali juniorzy starsi Mieszka Gniezno.
Po wcześniejszej porażce wyjazdowej na inaugurację nowego sezonu podopiecznych Przemysława Urbaniaka w Swarzędzu z tamtejszą Unią 1:2 i zwycięstwie biało-niebieskich 2:1 u siebie z Tarnovią Tarnowo Podgórne mieszkowcy zanotowali drugą porażkę wyjazdową. W sobotę, 25 sierpnia w Poznaniu przegrali z zespołem Przemysława 2:3. Pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli gospodarze zdobytym golem w 25 minucie. Gnieźnianie po stracie bramki dążyli do zdobycia gola dającego im wyrównanie. Udało się to dopiero młodym mieszkowcom tuż przed przerwą. Po akcji Jakuba Goździńskiego, bramkę dla gnieźnian zdobył Łukasz Bogajewski. I juniorzy starsi Mieszka na przerwę schodzili remisując z rówieśnikami z Przemysława Poznań 1:1. Drugą odsłonę sobotniego meczu podopieczni Przemysława Urbaniaka rozpoczęli w dobrym stylu od zdobytej bramki w 65 minucie (2:1). Po dwójkowej akcji w wykonaniu Jakuba Goździńskiego i Łukasza Bogajewskiego, ten drugi nie dał szans bramkarzowi gospodarzy pokonując go z 14 m. I kiedy wydawało się, że kolejne gole w wykonaniu młodych gnieźnian to kwestia czasu, juniorzy starsi Przemysława Poznań najpierw doprowadzili w 80 minucie do stanu 2:2, a zdobytą bramką w 88 minucie ustalili wynik spotkania na 3:2. Tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy Przemysława Poznań, chociaż mogło być inaczej, gdyby Bartosz Goździński nie zmarnował w 85 minucie dogodnej sytuacji strzeleckiej.
Mieszko: Jakub Woźniak, Dawid Staszak (46 Michał Nowicki), Wojciech Wachowski, Mateusz Sikorski, Maksymilian Sikorski, Albert Gąsiorowski, Adam Kowalski (80 Piotr Kaźmierczak), Szymon Klimacki (55 Mateusz Rożek), Miłosz Walkowiak, Bartosz Goździński, Łukasz Bogajewski, Jakub Goździński. Kolejne spotkanie juniorzy starsi Mieszka Gniezno rozegrają 2 września na własnym boisku przy Strumykowej w Gnieźnie o godzinie 11 z Nielbą Wągrowiec.