Shadow

Wynik lepszy niż gra


Kolejny mecz kontrolny mają za sobą piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Biało-niebiescy w sobotę, 25 lutego pokonali na boisku ze sztuczną murawą w Gnieźnie Sokoła Damasławek 2:0.
To był zdecydowanie najsłabszy występ podopiecznych Czesława Jakołcewicza w tym roku. Gra gnieźnian wyglądała słabo, było w niej wiele niedokładności, a tempo gry wolne. Skazani na pożarcie gracze Sokoła bronili się dzielnie, odgryzając się groźnym kontratakami, aż do ostatniej minuty pierwszej części. Wtedy akcję Tomasza Bzdęgi celnym strzałem zakończył Jacek Kopaniarz i na przerwę obie jedenastki schodziły z jednobramkowym prowadzeniem gnieźnian. Pięć minut po wznowieniu gry ponownie na listę strzelców wpisał się Kopaniarz, który wykończył podanie Damiana Garstki. W sobotnim spotkaniu trener Mieszka nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Łukasza Mokrzyckiego, Filipa Kruczyńskiego, Adama Koniecznego i Krzysztofa Jackowiaka. Nie zagrał także Jakub Hoffmann, który pojechał z juniorami do Torunia. Za tydzień gnieźnianie mają wolny termin, istnieje jednak szansa, że w przypadku odwołania zaplanowanych 4 marca meczów w Pucharze Polski, nasza drużyna zmierzy się w spotkaniu kontrolnym z czwartoligową Kotwicą Kórnik.
Mieszko: Patryk Szafran (46 Paweł Beser) – Karol Purol, Dawid Urbaniak, Michał Steinke, Adrian Franczak – Michał Wiśniewski (46 Damian Garstka), Adrian Bartkowiak (46 Tomasz Kaźmierczak), Wojciech Gąsiorowski (46 Mikołaj Zawadka), Tomasz Bzdęga, Oskar Wegnerski – Jacek Kopaniarz