Shadow

Wyraźne zwycięstwo futsalistów Mieszka

{CAPTION}
Na mecz 10 kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno wyjechał w sobotę, 3 grudnia, do Grębocina, gdzie w hali sportowej tamtejszego Zespołu Szkół nr 2 był podejmowany przez drużynę Toruńskiej Akademii Futsalu. Gospodarze zajmujący ostatnią pozycję w ligowej tabeli do tej pory zdobyli zaledwie punkt. Tym razem musieli uznać także wyższość gnieźnian wyraźnie przegrywając 1:7
Od początku spotkania wGrębocinie gnieźnianie mieli przewagę optyczną i w 7 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Adama Heliasza. W odpowiedzi na bramkę gości uderzył z dystansu Mateusz Kończalski, ale bramkarz Mieszka nie dał się zaskoczyć. W 13 minucie Mikołaj Bereźnicki podwyższył na 0:2, a sześć minut później Mariusz Sawicki zdobyłtrzeciego gola dla zespołu Mieszka. Rezultatem 0:3 zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania toczona głównie pod dyktando gości. Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli gospodarze, ale ich poczynaniom brakowało skuteczności. Tymczasem w 30 minucie Dariusz Rychłowski podwyższył rezultat meczu na 0:4. Dwie minuty później po raz drugiw tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Adam Heliasz zdobywając piątego gola dla Mieszka. W 35. minucie było już 0:6, kiedy kolejny szybki kontratak gości celnym strzałem zakończył Dariusz Rychłowski. Cztery minuty później ładną indywidualną akcję przeprowadził Bartosz Banasik zdobywając siódmego gola dla Mieszka. Wysiłki gospodarzy w ofensywie zostały nagrodzone w końcówce spotkania zdobyciem honorowego gola przez Macieja Łuszczyńskiego, który ustalił wynik meczu na 1:7.
Gnieźnianie z dorobkiem 19 punktów zajmują drugą pozycję w ligowej tabeli, a już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia, o g. 17 w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego mieszkowcy podejmować będą drużynę Credo Futsal Piła. (sportgniezno.pl)