Shadow

Wyremontują szkolne boiska

 We wtorek, 5 października na boisku przy Szkole Podstawowej w Niechanowie i nowo remontowym Klubie dziecięcym „Wesołe Skrzaty” odbyła się konferencja prasowa dotycząca uzyskania przez Gminę Niechanowo dofinansowania zadania pod nazwą ,,Remont boisk przy Szkole Podstawowej w Jarząbkowie i Niechanowie” z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Sportowa Polska ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
W konferencji wzięli udział: poseł Zbigniew Dolataj, Szymon Robaszkiewicz, wójt Gminy Niechanowo, Bożena Jaworska, przewodnicząca Rady Gminy Niechanowo i Teresa Bartz, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niechanowo, a zarazem sołtys sołectwa Niechanowo. Wójt Szymon Robaszkiewicz poinformował o uzyskaniu dofinansowania w kwocie 472 800 zł na remont boisk przy Szkole Podstawowej w Jarząbkowie i Niechanowie i podziękował posłowi Zbigniewowi Dolacie za wsparcie projektu. Wójt przekazał również, że obok remontu boiska w miejscowości Niechanowo odbywa się obecnie remont dawnego przedszkola z adaptacją na Klub dziecięcy ,,Wesołe Skrzaty”, która również jest finansowana ze środków rządowych programu Maluch+. Dofinansowanie remontu i kosztów adaptacyjnych to kwota 792 000 zł (wartość całego remontu to 990 000 zł). Gmina otrzymała także fundusze europejskie na utrzymanie tego klubu. Projekt Klub Dziecięcy „Wesołe Skrzaty” w Gminie Niechanowo szansą na zatrudnienie rodziców. Celem głównym projektu jest utworzenie 30 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w gminie Niechanowo oraz finansowanie przez 19 miesięcy funkcjonowania placówki. Dzięki projektowi rodzice doświadczający trudności na rynku pracy z powodu konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 3, będą mogli utrzymać, znaleźć lub aktywnie poszukiwać pracy. Wójt poinformował również, że to nie jedyne wnioski o dofinansowanie, które składała w ostatnim czasie gmina i jeżeli otrzymają one pozytywna ocenę to z pewnością będziemy o nich również informowali.
Poseł Zbigniew Dolata przekazał wójtowi Niechanowa symboliczny czek na dofinansowanie remontu boisk, wskazując jak ważny jest rozwój infrastruktury sportowej. Przewodnicząca Rady Gminy Niechanowo podziękowała posłowi za wsparcie projektu i wskazała, że teraz po stronie Rady Gminy Niechanowo należeć będzie przyjęcie stosownego projektu budżetu z zabezpieczoną kwotą na wkład własny. Natomiast Teresa Bartz wyraziła radość, iż nie plany z poprzedniej kadencji samorządu o przekazania Klubu dziecięcego podmiotowi zewnętrznemu udało się zatrzymać, czego skutkiem będzie posiadanie przez Gminę Niechanowo publicznego Klubu dziecięcego. (o/kar)