Shadow

Wzruszające wspomnienia

*Anna Rink,*autorka „Dziennika Reni” była 23 września gościem Biblioteki Publicznej w Trzemesznie. Na spotkanie z autorką książki opartej na wspomnieniach z czasów okupacji niemieckiej przybyło wielu pasjonatów czytelnictwa i historii.
Książka „Dziennik Reni” to relacja dziejów rodziny Wrzeszczyńskich z czasów II wojny światowej, spisanych w formie pamiętnika przez kilkunastoletnią dziewczynkę, Teresę Wrzeszczyńską, którą nazywano Renią. Dziennik przetrwał zawieruchy historii. Odnalazła go w rodzinnych pamiątkach *córka Teresy Wrzeszczyńskiej – Anna Rink i postanowiła go wydać. *Pamiętnik opowiada o codziennym życiu wielodzietnej rodziny, której wojna i niemiecki okupant zabrał do obozu koncentracyjnego ojca – Henryka Wrzeszczyńskiego. Podczas spotkania autorskiego Anna Rink pokazała kopię *oryginalnego dziennika swojej mamy. Niestety, sama autorka dziennika z uwagi na swój stan zdrowia nie mogła przybyć do Trzemeszna. *W jej imieniu głos zabrała Irena Nosek – wnuczka H. Wrzeczyńskiego, która przekazała wszystkim pozdrowienia i podziękowania za przybycie. W spotkaniu uczestniczył natomiast *Andrzej Wrzeszczyński, *jeden z bohaterów książki.
O swoich spostrzeżeniach po przeczytaniu książki mówił *Henryk Nowak, wieloletni *nauczyciel i dyrektor szkoły w Kamieńcu, tej samej, w której pracował i mieszkał ze swoją rodziną***H. Wrzeszczyński. *W imieniu władz samorządowych autorce pogratulowali samorządowcy: Benedykt Nitka, przewodniczący Rady Miejskiej, Renata Buzała, przewodnicząca komisji społecznej RM i Dariusz Jankowski, wiceburmistrz Trzemeszna. (kar)