Shadow

Wzruszający jubileusz Złotych Godów

Pół wieku temu dwadzieścia par z Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które – co było widać – mimo wielu lat nie wygasło. 23 marca w Hotelu Ibis w obecności prezydenta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody odebrały medale oraz moc życzeń.
Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to państwo: Róża i Bolesław Bagrowscy, Wanda i Mirosław Cieślewiczowie, Jadwiga i Zbigniew Jaworscy, Emilia Olewska -Kokoszyńska i Włodzimierz Kokoszyński, Janina i Edmund Królakowie, Halina i Władysław Lewandowscy, Irena i Marian Markowscy, Czesława i Marian Mesjaszowie, Maria i Janusz Michalewiczowe, Eleonora i Zenon Nowaczykowie, Barbara i Feliks Pankowscy, Teresa i Adam Papsowie, Gabriela i Czesław Pietrzakowie, Teresa i Bolesław Ruszeccy, Halina i Kazimierz Ruszkiewiczowie, Bernardeta i Marian Synoraccy, Janina i Henryk Wojciechowscy, Krystyna i Julian Zalaszewscy.
Szczególne, diamentowe gody obchodzili natomiast Lidia i Jan Kozłowscy oraz Teresa i Henryk Wieczorkowscy. Z okazji 60-lecia małżeństwa otrzymali piękne dyplomy oraz serdecznie gratulacje od wszystkich obecnych. Wszystkim szacownym jubilatom przybyłym na wspólną uroczystość odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył paniom bukiety pięknych kwiatów. Zebrani mieli także okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury. (inf. prasowa)