Shadow

Z nowym dyrektorem o najbliższych planach

W piątkowe południe, 31 lipca podczas konferencji prasowej przedstawiono nowego dyrektora gnieźnieńskiej lecznicy. Dwa dni wcześniej Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego podjął decyzję o zatwierdzeniu rekomendowanej przez komisję konkursową osoby na stanowisko dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Dyrektorem szpitala w Gnieźnie, jak już informowaliśmy jest Grzegorz Sieńczewski.
Nowy dyrektor gnieźnieńskiej lecznicy przyznał w rozmowie z dziennikarzami: – Podstawowym zadaniem jest dokończenie rozbudowy szpitala, a w przyszłości zintegrowanie szpitala, by miał jedną siedzibę. To pozwoli na obniżenie kosztów i podniesie jakość pracy. Pomysłów jest dużo, ale kluczowym zadaniem jest dokończenie inwestycji. Wszystkie siły moje i całej załogi skupione będą, by jak najszybciej ukończyć wspomnianą rozbudowę. Zadłużenie lecznicy w Gnieźnie, to wyzwanie takie, jakie ma każdy szpital w tym kraju. Po dokończeniu rozbudowy, będziemy mogli uruchomić oddziały, a niektóre usprawnimy, jak ginekologiczno-położniczy. To pozwoli zwiększyć przychody. Plan naprawczy został przyjęty w zeszłym roku przez zarząd i on te główne kierunki rozwoju szpitala już nam nakreśla, ale to ogromne wyzwanie. Znamy kwoty szacunkowe dodatkowego wyposażenia, ale trzeba zweryfikować, jak przedstawiane kwoty faktycznie znajdują odzwierciedlenie i jaka to będzie rzeczywista suma. Kwota oscyluje w granicach 4 000 000 – 4 500 000 złotych.
Mam nadzieję, że warunki, które będziemy proponować lekarzom, mam na myśli te lokalowe, bo rozbudowany szpital wygląda rewelacyjnie, przekonają osoby, by zostały razem z nami. Problem kadry lekarskiej jest problemem ogólnopolskim, ryzyko zawsze istnieje, ale moją rolą jest, by ta kadra pozostała z nami.Głos zabrał także starosta Piotr Gruszczyński. – Nowy dyrektor, to młody człowiek, wchodzący w funkcję zarządczą jeśli chodzi o szpital z całkowicie białą kartą. Zależało mi na tym, by dyrektor szpitala był spoza środowiska gnieźnieńskiego. Chodzi o to, by było to całkowicie nowe rozdanie. Żeby nie było czegoś takiego, jak koterie, znajomości, wcześniej zbudowane relacje. Zależało mi, żeby była to osoba spoza lokalnego środowiska – powiedział starosta gnieźnieński. Włodarz powiatu podziękował publicznie Mateuszowi Henowi, który do tej pory pełnił obowiązki dyrektora gnieźnieńskiej lecznicy. JAROSŁAW WALERCZAK