Shadow

„Z piosenką weselej”

W Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie 16 listopada odbyło się IV spotkanie seniorów pod hasłem „Z piosenką weselej”, którego organizatorem był Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie.
W sobotnie popołudnie wystąpiło sześć zespołów i klubów seniorskich, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne na scenie. Impreza nie miała charakteru konkursu, miała natomiast na celu zintegrowanie środowisk seniorów i była znakomitą okazją do spotkania, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń przy kawce i ciastku. Uroczystego otwarcia koncertu dokonał Tomasz Radacz, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie oraz Marian Gadziński, burmistrz Gminy i Miasta w Witkowie. Jako pierwszy wystąpił gospodarz spotkania, czyli Zespół Śpiewaczy „My Młodzi”, następnie Zespół Śpiewaczy „Powidzanie” z Powidza, Chór „Melodia” z Pobiedzisk, Chór Kościelny Parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie, Zespół Śpiewaczy „Róża” z Niechanowa oraz Zespół Śpiewaczy „Odrodzenie” ze Słupcy.
Każdy zespół przygotował dziesięciominutowy program artystyczny, prezentując różnorodne utwory. Nie zabrakło piosenki biesiadnej, a także ludowej. Publiczność przy występie każdego zespołu reagowała gromkimi brawami, śpiewając i bawiąc się razem z zespołami. Takie imprezy pokazują jak wielka siła i radość płynie w żyłach „seniorów”, której mógłby pozazdrościć niejeden „junior”. Na zakończenie spotkania wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki. (o-es)