Shadow

Z wiosną dzieci otrzymały dwa nowe miejsca zabaw i rekreacji

Tej wiosny na gnieźnieńskich osiedlach Skiereszewo i Grunwaldzkim dzieci mogą korzystać już z nowej przestrzeni rekreacyjnej. W czwartek, 6 maja oddano oficjalnie do użytku dwa place zabaw. Jeden został zmodernizowany, a drugi powstał od podstaw, jako prezent od jednej z firm.
Plac zabaw przy ul. Lema i Gombrowicza powstał na gruncie miejskim. Jednak to inwestycja firmy Cytryn, która na tym samym osiedlu zagospodarowuje teren w pobliżu ul. Warzywnej. Ma tam powstać market budowlany. Na najmłodszych czekają tutaj huśtawki podwójne i pojedyncze, bujak, siatka „Górskie szczyty” oraz popularna tyrolka. Niebawem do placu zabaw, od strony ulicy Orzeszkowej, powstanie także chodnik. Dziś, by dostać się do w to miejsce trzeba iść poboczem ulicy Lema. Taki obiekt na osiedlu Skiereszewo był wyczekiwany od dawna. Mimo wybudowania przy ulicy Elizy Orzeszkowej kilku budynków wielorodzinnych – ich inwestorzy nie przewidzieli stworzenia na swoich działkach przestrzeni zabaw dla dzieci. Tę stworzyli ostatecznie miasto i prywatna firma. Niebawem tuż obok placu zabaw, wzdłuż cieku wodnego, powstanie także łąka kwietna, wybieg dla psów i miejsce rekreacji i wypoczynku. Postawione mają być tu ławki, kosze na odpady i nasadzone drzewa. To prawie 3 ha miejskiego gruntu.
Nową przestrzeń do zabawy zyskały też dzieci z osiedla Grunwaldzkiego. Tutaj, przy ulicy Armii Krajowej istniał już od lat plac zabaw, ale jego stan był opłakany. Kilka lat temu o jego renowację apelowali radni z tego osiedla. W końcu udało się go zmodernizować za pół miliona złotych. Na obiekcie powstały nowe alejki spacerowe, dostawiono ławki, a także pojawiły się nowe urządzenia zabawowe, dla dzieci i młodzieży w różnym wieku: urządzenie ze zjeżdżalnią, urządzenie piaskowe, bujawki, huśtawki z różnymi typami siedzisk, linarium, trampolina oraz zjazd linowy. Część zdewastowanych wcześniej urządzeń naprawiono i zmodernizowano. Dodatkowo wybudowano tu boisko do koszykówki oraz urządzenia do ćwiczeń na drążkach. Dosadzono też 43 drzewa. (ak)