Shadow

Za nami wielkopolski Weekend Miejski pełen wrażeń

Wielkopolski Weekend Miejski w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego przeszedł do historii. Między 8 a 11 lipca raczył gnieźnian i turystów licznymi wydarzeniami.
 Motywem przewodnim byli artyści pochodzących z Gniezna, którzy współtworzyli kulturę dla Pierwszej Stolicy na przestrzeni ostatnich 50 lat. Jedną z takich osób była artystka nietuzinkowa, utalentowana i znana na całym świecie, rodowita gnieźnianka – Teresa Łubińska -Kalinowska. Zajmowała się tkaniną artystyczną tworząc niezwykłe gobeliny. I właśnie nawiązując do jej twórczości Wielkopolski Weekend Miejski rozpoczął performance „Gnieźnieński gobelin”, a po nim w Starym Ratuszu otwarta została wystawa „Pracownia” poświęconej artystce. Pierwszy dzień zakończyło spotkanie gnieźnieńskich muzyków, którzy od wielu pokoleń współtworzyli gnieźnieńską kulturę.
 Sporo wydarzeń czekało na uczestników w piątek i sobotę. Wśród propozycji znalazły się zabawy podwórkowe z czasów PRL, warsztaty „Makatki tkane”, warsztaty wokalne „Polskie hity z lat 70. i 80., warsztaty z makramy, turniej wokalny z nagrodami oraz strefa chillout. Z balkonu Starego Ratusz rozbrzmiewały hity serwowane na najwyższym muzycznym poziomie przez duet The Very Polish Cut Outs. Wielkopolski Weekend Miejski zakończył się mocnym akcentem i niezwykłym brzmieniem zespołu Provinz Posen. Artyści wystąpili w niedzielę na dziedzińcu Starego Ratusza w towarzystwie niezwykle klimatycznej atmosfery. Szczegóły na temat kolejnych wydarzeń Królewskiego Festiwalu Artystycznego można znaleźć na kfa. Gniezno.eu. (oak)