Shadow

„Zainspiruj mnie do czytania… ”

Projekt Stowarzyszenia Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego „Promyk”, w którym MOK jest partnerem został dofinansowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w formie powierzenia lub wspierania zadań publicznych województwa wielkopolskiego w dziedzinie kultury w roku 2020.
Głównym celem projektu jest zmiana wizerunku czytania, popularyzowanie wartościowej literatury i czytelnictwa oraz wskazanie, że czytanie może być „najpiękniejszą zabawą” łączącą pokolenia. Formy, metody i narzędzia pracy zostały tak dobrane, żeby poprzez zabawę: słowem, obrazem, gestem, muzyką inspirowały do sięgnięcia po książki (w tym także klasykę literatury). Jak poinformowali na konferencji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie 18 sierpnia Dariusz Pilak, dyrektor MOK, Halina Dyc, prezes „Promyka” i Elżbieta Sobecka, kierownik Biblioteki Pedagogicznej, w ramach projektu m.in. odbędzie się Narodowe Czytanie Balladyny Juliusza Słowackiego – udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo pod patronatem Prezydenta RP, w sobotę, 5 września o g. 10 w Starym Ratuszu.
Fragmenty „Balladyny” zaprezentują zaproszeni goście. Wspólne czytanie zostanie poprzedzone krótkim wykładem wprowadzającym w treść i okoliczności powstania utworu Słowackiego. (bk)