Shadow

Zawieźli dary potrzebującym na Ukrainę

W piątek, 26 lipca po raz kolejny już członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich wyruszyli z darami do Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.
Jak poinformował dzień wcześniej, w czwartek, 25 lipca prezes gnieźnieńskiego oddziału stowarzyszenia Janusz Sekulski, Na Ukrainę wiozą artykuły papiernicze, spożywcze, środki czystości oraz buty. Dodał, że z pomocą charytatywną jeżdżą na Ukrainę już od ponad 25 lat przynajmniej raz do roku, a Polacy tam mieszkający bardzo czekają na ich przyjazd i wsparcie. Dary trafią do dzieci i młodzieży z polskiej szkoły w Strzelczyskach, do Krysowic, gdzie siostry prowadzą dom pielgrzyma i do kilkunastu rodzin we Lwowie.
Prezes przypomniał, że zbiórkę przyborów szkolnych na terenie powiatu gnieźnieńskiego przeprowadził zarząd gnieźnieńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, za co bardzo dziękują. Prezes J. Sekulski podziękował także wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy od wielu lat pomagają i przekazują dary, bo jak zaznaczył, o ludzi dobrej woli jest już coraz trudniej.Wyjazd charytatywny trwał trzy dni – od 26 do 28 lipca, a na Kresy pojechał prezes Janusz Sekulski i Marian Kaźmierczak. (bk)