Shadow

Zbiórka mebli i wyposażenia

Miasto Gniezno ogłasza zbiórkę mebli, a także wyposażenia do mieszkań „treningowych”. W najbliższym czasie w 5 takich lokalach zamieszkają osoby w kryzysie bezdomności.
Na gruntowny remont mieszkań Miasto pozyskało pół miliona złotych od Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a konkretniej z Rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego. Teraz trzeba je wyposażyć. Dlatego Urząd Miejski ogłasza zbiórkę wśród mieszkańców. Osoby, które mają niepotrzebne (mogą być używane, ale w dobrym stanie) meble, sprzęt RTV i AGD, czy wyposażenie kuchni proszone są o zgłoszenie się do Wydziału Spraw Społecznych. Zgłoszenia przyjmuje Sylwia Jabłońska: telefonicznie 61 426 04 50 lub mejlowo: sylwia.jablonska@gniezno.eu.
Przykładowe potrzebne przedmioty: metalowe łóżka, tapczany, stoły, krzesła, szafy ubraniowe, komody, kuchenki, lodówki, pralki, wyposażenie kuchni (talerze, garnki itp.). Po zgłoszeniu gotowości oddania sprzętów, pracownik Wydziału Spraw Społecznych zweryfikuje, czy będą one odpowiednie i zorganizuje bezpłatny transport wraz z wyniesieniem przedmiotów.  Mieszkania treningowe służą osobom w kryzysie bezdomności. To forma pomocy społecznej. Osoby, które czasowo mieszkają w takich lokalach, mają przygotować się do powrotu do życia w społeczeństwie i do samodzielności. (inf. prasowa)