Shadow

Żłobek w Zdziechowie skończył „roczek”

Rok temu, 1 września 2020 roku Gminny Żłobek w Zdziechowie został otwarty dla najmłodszych mieszkańców Gminy Gniezno. Było to możliwe dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Programu Maluch + oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 realizowanego pn. „Pierwszy Publiczny Żłobek w Gminie Gniezno wspiera rodziców”. Żłobek jest pierwszym w gminie obiektem, który zapewnił najmłodszym mieszkańcom gminy możliwość rozwoju, a rodzicom możliwość podejmowania zobowiązań zawodowych. Z okazji pierwszych urodzin żłobek odwiedziła z życzeniami dla kadry i prezentami dla najmłodszych wójt Maria Suplicka.
We wrześniu 2020 roku zainteresowanie usługami żłobka było tak duże, że pomimo zapełnienia wszystkich 30 miejsc w żłobku, nadal pozostawały dzieci oczekujące na liście rezerwowej. Już rok minął odkąd ten nowoczesny obiekt z bezpieczną infrastrukturą wypełnił się gwarem i śmiechem 30 dzieci w wieku od 7 miesięcy do 3 lat. Przez ten czas dzieci z pomocą opiekunek odkrywały otaczający nas świat, rozwijały się poprzez zabawę i doświadczenie, zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami. Dzieci zdobywały umiejętności i narzędzia, dzięki którym będą lepiej radziły sobie w każdej dziedzinie życia. – Miniony rok był dla nas pracowity i pełen wyzwań, szczególnie pod względem organizacyjnym. Razem z dziećmi przechodziliśmy okres adaptacji do nowych warunków pracy. Ale również był to dla nas rok pełen radości, spełnienia i ogromnej satysfakcji z pracy, gdy obserwowaliśmy jak nasi wychowankowie przekraczają granice dotąd dla nich nieosiągalne. W lipcu pożegnaliśmy pierwszych 14 absolwentów żłobka, natomiast dziś rozpoczynamy przyjaźnie z nowymi 15 dziećmi – powiedziała Monika Kordys, dyrektor Gminnego Żłobka w Zdziechowie. I dodaje, że przy okazji tej rocznicy chcieliby podziękować rodzicom podopiecznych, za zaufanie, którym ich obdarzyli, powierzając im swoje pociechy.
– Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby otoczyć je opieką, reagować na ich indywidualne potrzeby i starać się wraz z Państwem je zaspokajać. Jestem przekonana, że zadania te udaje nam się realizować, bo cieszymy się trzydziestką uśmiechniętych dzieci, które z radością każdego dnia do nas przychodzą – dziękuje dyrektor. Żłobek mieści się w nowym budynku, wyposażony jest w najnowszy sprzęt, pomoce i akcesoria dla najmłodszych dzieci. Przez dwa lata, tj. od 1.09.2020 do 31.08.2022 rodzice nie ponoszą żadnych opłat związanych z pobytem dziecka w żłobku. (obk)