Shadow

Zmarł Janusz Sekulski

W minioną sobotę, 22 stycznia, zmarł Janusz Sekulski, Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, wieloletni zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Gnieźnie, długoletni Komendant gnieźnieńskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Miał 80 lat.
Nie jest łatwo wymienić ogrom zasług Janusza Sekulskiego dla lokalnej społeczności. To dzięki Jego staraniom mieszkańcy Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego każdego roku wspominali między innymi poległych bohaterów przywoływanych podczas doniosłych obchodów rocznic Obrony Lwowa czy Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Nie sposób nie wspomnieć również o wielu inicjowanych przez śp. Janusza Sekulskiego i Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich akcjach pomocy dla Polaków z Ukrainy, charytatywnych zbiórkach darów i organizowanych dla dzieci koloniach. Godna podkreślenia jest także wieloletnia aktywność Janusza Sekulskiego w strukturach Związku Harcerstwa Polskiego oraz gnieźnieńskim oddziale Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.
Janusz Sekulski pozostanie w naszej pamięci jako doskonały organizator, ale przede wszystkim wyjątkowy człowiek, otwarty na współpracę, pełen optymizmu, humoru, ale i jasno sprecyzowanych pomysłów. Był jedną z osób, dla których działalność społeczna i pomoc ofiarowana drugiemu człowiekowi była czymś naturalnym. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek, 27 stycznia o godzinie 13 na cmentarzu przy ul. Witkowskiej w Gnieźnie. (inf. prasowa)