Shadow

Znamy już finalistkę projektu „Odkryj nową siebie na lato!”


Dziesiątego marca została wyłoniona finalistka projektu Metamorfoza: „Odkryj nową siebie na lato!”. Jest nią 40-letnia mieszkanka Gniezna Alina Hałajczak, która przejdzie bezpłatną metamorfozę pod okiem specjalistów z Centrum Dietetycznego Naturhouse. Do współpracy dołączy Pracownia Urody Escada (ul .Wyszyńskiego 7), Salon Fryzjerski „U Agnieszki” (ul. Św. Michała 12a) orazOśrodek Sportu GTT Diament (ul. Jolenty 5).
Zainteresowanie projektem było bardzo duże. Zgłoszenia nadchodziły pocztą, drogą e-mailową oraz telefonicznie. Wybór był trudny. Po burzliwych dyskusjach i negocjacjach komisja zdecydowała się na panią Alinę, która spełniała wszystkie wymagania i warunki projektu. Podczas castingu każda z kandydatek przeszła fachową konsultację z dietetykiem oraz została poddana analizie składu ciała na nowym analizatorze. Panie poznały m.in. swój wiek metaboliczny, uzyskały informacje dotyczące zawartości wody w organizmie, tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej. Motywacje pań były różne – ślub, uroczystości rodzinne, chęć zajścia w upragnioną ciążę, zmiana rozmiaru ubrań na mniejszy, poprawa zdrowia, zadowolenie z własnej sylwetki.
Dziękujemy wszystkim paniom za odwagę, chęci przystąpienia do akcji i składane zgłoszenia. Zachęcamy do śledzenia postępów naszej finalistki na łamach „Przemian”. Pierwszym punktem projektu Metamorfoza „Odkryj nową siebie na lato! ” była wizyta pani Aliny w Centrum Dietetycznym Naturhouse i szczegółowa konsultacja z dietetykiemKaroliną Pawełczak. Pani Alina jest dumną mamą trójki dzieci. Motywacją do udziału w Metamorfozie jest chęć zmiany wizerunku z okazji nadchodzącej komunii świętej córki. Pani Alina rozpoczęła swoją metamorfozę 15.03.2017 roku. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzony został szczegółowy wywiadzdrowotny, badanie aktualnej wagi, analiza składu ciała oraz pomiary antropometryczne. Na ich podstawie pani Alina otrzymała indywidualnie dobraną dietę, wskazówki dotyczące zasad prawidłowego żywienia oraz naturalną suplementację, która pomoże w osiągnięciu założonych celów. Uczestniczka projektu zobowiązała się tym samym do przestrzegania zasad diety oraz regularnych wizyt w Centrum Dietetycznym Naturhouse.
– Pani Alina boryka się z problemem nadwagi, która według wskaźnika BMI znajduje się już na granicy nadwagi II stopnia a otyłości.**Chociaż nasza finalistka dokładała wszelkich starań, by odżywiać się zdrowo i tak nie uchroniło jej to od popełniania błędów żywieniowych. Problemem naszej bohaterki były m.in. nieregularne pory spożywania posiłków, podjadanie między głównymi posiłkami, również podjadanie emocjonalne. Pani Alina otrzymała zbilansowaną dietę obfitującą w warzywa i owoce, ryby, chude mięsa. W spersonalizowanym dziennym jadłospisie finalistki wyróżnić można pięć posiłków, rozłożonych średnio co 3 godziny. Regularność spożywanych posiłków przyśpieszy metabolizm oraz pozwoli na systematyczne chudnięcie. Dodatkowo suplementacja preparatami ziołowo – warzywno – owocowymi pozwoli na oczyszczenie organizmu z toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii, które w wyniku prowadzenia niezdrowego trybu życia kumulują się w organizmie. Bardzo przydatne podczas fazy oczyszczania są suplementy drenujące i moczopędne oparte na naturalnych koncentratach i ekstraktach pozyskiwanych m.in. z czerwonych winogron, borówek, czarnego bzu, ananasa, karczocha oraz te z zieloną herbatą. Oprócz działania oczyszczającego, usprawniają one pracę przewodu pokarmowego –mówi dietetyk Karolina Pawełczak
Poprzez cotygodniowe wizyty łatwiej będzie pani Alinie przestrzegać wszystkich ustalonych zaleceń diety. – Finalistka projektu jest pełna determinacji. Zpewnością każdy zgubiony kilogram czy cm będzie kolejnym motywującym krokiem ku pięknej sylwetce oraz drodze do wspólnego sukcesu – dodaje dietetyk. (o/kar)