Zwycięstwo koszykarzy z Gniezna

Bardzo udanie zakończyli rundę zasadniczą sezonu 2017/2018 w rozgrywkach 2 ligi PZKosz koszykarze zespołu seniorów Sklep Polski MKK Gniezno.
Po ubiegłotygodniowym, wysokim zwycięstwie gnieźnian w przedostatnim meczu rundy rewanżowej w Olsztynie nad Stomilem 97:68, podopieczni Arkadiusza Konowalskiego na ostatnie spotkanie w rundzie sezonu zasadniczego 2017/2018 udali się w sobotę, 10 marca do Inowrocławia, gdzie o punkty walczyli z miejscową ekipą Domina. Mimo że faworytem sobotniego meczu byli gospodarze, to jednak gnieźnianie po zakończonym spotkaniu cieszyli się ze zwycięstwa wywalczonego dziewiętnastoma punktami – 81:62. Początek meczu w Inowrocławiu pomiędzy Dominem a Sklepem Polskim MKK Gniezno nie zapowiadał, że to podopiecznym Arkadiusza Konowalskiego uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po ośmiu minutach pierwszej kwarty to gospodzie prowadzili z gnieźnianami 7:2 i mimo pogoni za wynikiem zakończyła się ona jednopunktową porażką gnieźnian 15:16. W kolejnych kwartach sobotniego meczu koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski włączyli ,,drugi bieg”, co dało już efekt w drugiej kwarcie, którą wygrali 27:21 i na przerwę schodzili prowadząc 42:37. Trzecią kwartę po zaciętej walce gnieźnianie wygrali 22:15, a ostatnią, czwartą 17:10, co w końcowym obrachunku dało im zwycięstwo w całym meczu 81:62. Na pewno duży wpływ na poczynania zawodników mieli bardzo licznie zgromadzeni kibice z Gniezna, którzy nieustannie głośnym dopingiem dodawali skrzydeł swojej drużynie. Sezon regularny zawodnicy z Gniezna rozegrali bardzo dobrze. Pomimo wielu kontuzji waleczność zawodników oraz dobra organizacja gry pozwoliły uzyskać dobre miejsce w tabeli końcowej i awansować rundy do play-off. Zwycięstwo nad drużyną DominoInowrocławpozwoliło zająć ostatecznie 5 miejsce na zakończenie sezonu regularnego. Przeciwnikiem w historycznej dla miasta I rundzie play-off będzie Sokół Międzychód. Trzeba przyznać, że koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno końcówkę rundy zasadniczej sezonu 2017/2018 mieli imponującą, gdyż pięć meczów pod rząd kończyli zwycięstwami.
Sklep Polski MKK: Emil Rau – 21, Daniel Kotwasiński – 13, Filip Andrzejewski – 10, Marek Sobkowiak – 8, Karol Tyborowski i Dariusz Dobrzycki po 7, Piotr Golasiński – 6, Wojciech Pawełczyk – 4, Michał Szydłowski – 3, Szymon Budnikowski – 2.